RenaissanceRe Junior Gold Cup 2019

Download as a PDF

Rank Boat SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Nett
1st Wade Waddell USA 17321 1 1 5 8 2 3 2 -13 -21 4 1 3 30
2nd Astrid Still FIN 881 5 4 2 5 -8 1 4 -10 3 5 8 2 39
3rd Martyna Mik POL 1449 9 8 3 7 1 11 1 2 2 3 -13 -34 47
4th Bart Lambriex NED 43 2 9 4 14 9 7 5 -16 1 -20 2 1 54
5th Francesca Bergamo ITA 7843 4 5 -15 2 11 2 3 6 9 13 6 -15 61
6th Oliver Osterberg SWE 4400 3 11 1 1 3 13 8 1 -20 15 (41 OCS) 6 62
7th Natacha Saouma-Pedersen DEN 8238 7 6 9 4 -19 8 7 14 -22 2 4 4 65
8th Marvin Frisch GER 12952 6 3 10 12 6 4 (41 OCS) 3 11 -17 3 11 69
9th Matthew Whitfield GBR 5974 10 2 6 3 7 6 6 -22 7 8 15 -26 70
10th Cille Smedegaard DEN 8372 11 7 17 6 16 5 14 4 5 -21 9 -20 94
11th Leonard Takahashi-Fry NZL 4466 8 15 11 -16 5 10 15 9 -16 1 7 14 95
12th Antonio Bailey BER 1007 12 14 8 11 10 16 11 -18 6 11 12 -22 111
13th Odile van Aanholt AHO 5 -22 12 19 10 14 9 10 -20 14 14 5 8 115
14th Makai Joell BER 1097 16 10 13 9 13 15 9 12 (41 OCS) 12 11 -24 120
15th Wolf Van Cauwenberghe SUI 1570 18 23 14 -30 4 12 12 -29 4 9 22 5 123
16th Rory Caslin BER 1024 14 -25 25 13 17 19 13 5 -27 6 16 16 144
17th Cecilia Wollmann BER 1029 19 21 16 18 -24 21 -24 7 8 16 20 10 156
18th Ellie Wollman BER 1034 20 13 12 19 21 14 16 21 (41 OCS) 10 14 -30 160
19th Matthew Scott Lau SIN 3496 13 20 20 20 -23 20 22 19 -30 7 19 7 167
20th Polo Seifert MEX 660 -30 27 (41 DNF) 21 12 17 19 11 23 24 21 9 184
21st Michael Barit BER 1063 23 30 18 22 26 18 20 8 12 (41 OCS) 10 -33 187
22nd Benn Smith BER 1324 21 -26 23 17 22 24 21 15 13 19 -25 12 187
23rd Justin Vittecoq CAN 1465 -26 18 22 -25 18 25 18 17 10 25 17 25 195
24th Mike Wollmann BER 1101 17 19 24 27 -32 27 17 24 15 (41 OCS) 30 19 219
25th Peter Dill BER 1316 25 17 27 23 25 23 -28 23 26 (41 OCS) 18 17 224
26th Ferdinand Arnold BER 1056 24 29 -30 26 15 -32 26 26 17 18 27 21 229
27th James Amaral BER 1600 28 22 26 -32 -30 28 25 27 18 26 24 13 237
28th Scott McKenzie ISV 347 27 24 -28 24 20 26 27 25 -28 23 23 18 237
29th Campbell Patton BER 1008 29 28 21 -31 27 -33 30 30 19 22 26 23 255
30th Chase Cooper BER 1037 15 16 7 15 29 22 (41 DNS) (41 DNC) 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 268
31st Alice Reeves BER 1050 31 32 32 -33 -34 31 31 31 24 28 29 29 298
32nd Sammy Dill BER 1019 -35 31 31 29 31 30 23 34 31 32 28 -35 300
33rd Matilda Nicholls BER 1111 37 (41 DNS) 33 28 28 35 (41 DNF) 28 25 29 33 27 303
34th Yannick Hillier BER 1017 34 (41 DNF) 29 36 38 29 29 33 (41 OCS) 31 31 31 321
35th Camille Chin BER 1226 32 (41 DNF) 35 34 37 (41 DNS) 41 DNS 35 29 27 34 32 336
36th Thomas Penruddocke BER 1040 33 (41 DNF) 34 -38 35 36 32 38 32 34 32 37 343
37th Adriana Penruddocke BER 1088 36 (41 DNF) 36 37 33 (41 DNF) 41 DNS 36 33 33 35 36 356
38th George Buckley BER 1009 (41 DNF) (41 DNF) 37 35 36 34 41 DNF 37 41 DNS 41 DNS 41 DNS 28 371
39th Joe Arrowsmith BER 1084 (41 DNC) (41 DNC) 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 32 41 OCS 30 41 DNF 41 DNS 390
40th Kieran Swann BER 1033 (41 DNC) (41 DNC) 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 41 DNC 410

Sponsors